گارنت

گارنت

گارنت یک ساینده طبیعی معدنی است . سختی گارنت ها ۵/۶ تا ۷ موس ، چگالی در گارنت ها متغییر است و اساساً به ترکیب شیمیایی آن ها بستگی دارد این شرکت در جهت تأمین انواع ساینده های صنعتی اقدام به تامین انواع گارنت سبز و قهوه ای نموده است.

گارنت نام ماسه‌ی ساینده‌‌ای است که در آخرین بخش دستگاه در نازل با آب پرفشار مخلوط شده،  سبب نیروی برش فوق العاده در برش واترجت می‌شود.

تهیه ابرزیو (گارنت) مناسب برای دستگاه های واترجت بسیار مهم و ضروری است.  مشخصات گارنت در کیفیت و زمان برش تأثیرمستقیم دارد و با مصرف ابرزیو نامناسب نه تنها  کیفیت برش از بین رفته، زمان برش گاه تا ۱٫۵ برابر افزایش می‌یابد.  زمان برش نیز عامل مستقیم در قیمت تمام شدۀ عملیات برش می باشد.  از این رو مصرف ابرزیو مناسب مستقیماً باعث کاهش هزینۀ برش خواهد شد. همچنین،  مصرف گارنت با دانه بندی نامناسب سبب صدمه به دستگاه شده، باعث از بین رفتن سریع نازل ها می شود.

کاربرد های گارنت

از گارنت به عنوان جواهر استفاده می شود . ازشن گارنت به عنوان یک ساینده خیلی خوب و جایگزینی مناسب برای سیلیس در عملیات بلاستینگ استفاده می شود با ترکیب گارنت با آب فشار بالا می توان از آن برای برش فولاد و مواد دیگر استفاده نمود.

گارنت یک نوع ساینده طبیعی است که بسیار سخت و مقاوم بوده ، خیلی متراکم با وزن مخصوص بالا و چند وجهی که همه این خصوصیات آن را به یک ساینده بسیار برنده تبدیل می کند.

عدم ارائه به دلیل بالا بودن هزینه یا مقرون به صرفه نبودن آن در عملیات عمومی بلاستینگ می باشد و هم اکنون در صنایع خاص همانند صنایع هواپیما سازی و فلزات حساس نظامی و … مورد مصرف قرارمی گیرد.

مزایای استفاده از گارنت برای جرم زدایی

  –  دارا بودن محدوده ی وسیعی از دانه بندی و ترکیب برای کار و روشهای مختلف

  –   پروفایل سطوح عالی، دانه های گارنت یک پروفایل واقعاً یکنواخت آزاد را برای جایگزینی، بهبود و یک سطح خوب برای چسبندگی پوشش را بوجود می آورند.

  –  مقرون به صرفه، بسیار موثر، کم مصرف

  –  غیر سمی، خنثی و طبیعی

  –   میزان سیلیکای کریستاله کمتر از ۱۰ درصد

   –  تا ۵ بار قابل بازیافت

   –  میزان گرد وغبار کم ، بهبود دید اپراتور

    – پاکسازی آسان

   – بدون واکنش، با پوشش خود تداخل پیدا نخواهد کرد

   –  فاقد تخلخل، بدون جذب رطوبت

مش ۸۰ بیشتر در برش فلزات کاربرد داردو از مش ۹۰ بیشتر در برش سنگ و سرامیک و شیشه استفاده می‌شود.

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما
.
نیاز به مشاوره دارید؟ با ما در تماس باشید